İspanya Mesleki Turumuz Tamamlandı

İspanya Mesleki Turumuz Tamamlandı

İspanya Mesleki Turumuz Tamamlandı

 

28 Ocak pazar günü başlayan gezide kafilemiz sırasıyla Barcelona, Madrid, Toledo, Valencia Şehirleri ve önemli organize sanayi bölgelerini ziyaret edildi.

Türkiye'de mesleki liseleri alanında önemli çalışmalara imza atan Akıllı Kolejler uluslararası mesleki eğitim projelerine öğrencilerini de dahil etti.

Kafilemiz dünyanın en büyük beş ekonomisinden biri olan İspanya'da mesleki eğitim ile ilgili yürürlükte olan uygulamaları yerinde görme imkanı yakalarken Türkiye'deki meslek yüksekokullarının karşılığı niteliğinde olan ve dünyada ''community college'' olarak bilinen okulların yetkilileriyle bir araya geldi.. Heyetteki öğrencilerimiz bazı meslek okullarında eğitime tabi tutulurken yabancı dilde iletişim kurma ve mesleki dil etkinliklerine katıldılar.

Öğrencilerimizin mesleki vizyonlarına önemli katkı sağlayan gezide ayrıca geleceğin yeni meslekleri ve Avrupa'da iş bulma olanakları ile ilgili çalıştaylar düzenlendi.

Akıllı Kolej öğrencilerinin ayrıca farklı bakış açısı kazanması, özgüven duygularının pekişmesi, birlikte uyum içinde hareket etme deneyimini yaşamaları ve mesleki olarak hedeflerinin netleşmesini sağlayan seyahat perşembe günü sona erdi.

Katılım sağlayan tüm öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İspanya Mesleki Turumuz Tamamlandı
İspanya Mesleki Turumuz Tamamlandı